
Extra promotieplaats afhankelijk van Dordrecht
Met nog 1 ronde te spelen is het bijzonder spannend in de KNSB competitie. Er bestaat een reele mogelijkheid dat geen onzer teams degradeert zodat er extra aanwas nodig is voor de promotieklasse. Dat zou betekenen dat er een extra promotieplaats komt in eerste, tweede, derde en vierde klasse RSB.
De strijd zal zich afspelen in KNSB klasse 3G, in de wandelgangen ook wel de poule des doods genoemd. Vrijwel alle teams zijn daar gelijkwaardig zodat het aantal bordpunten nauwelijks verschilt. Messemaker 2 en RSR 2 zitten echter nog op de wip. In de laatste ronde krijgen ze de sterkste teams voor de kiezen zodat ze op steun van Dordrecht moeten hopen. Dordrecht moet in de laatste ronde tegen ASV 2 en zorgt er bij winst voor dat RSR en Messemaker veilig zijn.
Ook voor het volgend seizoen heeft de RSB recht op twee promotieplaatsen naar de KNSB omdat Charlois 2 in het promovendi-klassement bovenaan staat. Helaas is er per bond maar 1 extra plaats beschikbaar want ook Moerkapelle maakt nog een goede kans om in de top-3 te belanden.
Binnen de KNSB heeft een aantal RSB teams nog kans op promotie. In 3G zal Charlois 2 in de laatste ronde bordpunten moeten scoren om Bergen op Zoom te kunnen passeren. In 3F krijgt Overschie Pion 2 op bezoek en zal moeten winnen om terug te keren in de tweede klasse. In 2C kan Charlois 1 met wat hulp van Spijkenisse de eerste klasse bereiken. Onderin 2C moeten Schrijvers 2 en Messemaker voor degradatie vrezen. In 1B heeft RSR zich weten te handhaven zodat ze zich in alle rust voor kunnen bereiden op de strijd met Charlois 1/2/3 bij het RSB snelschaken voor teams.
Ronald Damhuis
|