
Robby Kevlishvili is uitgenodigd voor deelname aan het WK schaken voor jeugd t/m 10 jaar
Robby Kevlishvili is een zeer talentvolle jeugdschaker uit Zoetermeer. Hij is net 9 jaar geworden.
Robby is onlangs voor de derde keer op rij Nederland kampioen geworden in zijn leeftijdsklasse. De schakers die dat voor hem hebben gedaan zijn op één hand te tellen.
Help Robby op weg naar Griekenland
De talentvolle Robby Kevlishvili is uitgenodigd voor deelname aan het wereldkampioenschap schaken voor jeugd t/m 10 jaar, dat in oktober in Griekenland wordt gehouden.
Zijn ouders zijn vluchtelingen uit Georgië. Robby is geboren in Nederland in 2001 en is succesvol jeugdschaker vanaf zijn 7e jaar. Hij is nu dus pas negen en met afstand de sterkste jeugdschaker in Nederland in zijn leeftijdscategorie. Zijn speelsterkte groeit snel. Ook bij de oudere jeugd scoort Robby uitstekend. Zo is hij onlangs Kampioen geworden van de Haagse regio in de categorie t/m 12 jaar. Daarmee heeft zich geplaatst voor de Nederlands kampioenschappen in deze categorie.
Binnen de Koninklijke Nederlandse Schaakbond heeft Robby de "belofte" status. Dat is de hoogste status die de KNSB verstrekt. Hij wordt op individuele basis professioneel begeleid door twee coaches/trainers vanuit de Koninklijke Nederlandse Schaakbond.
Robby mag dus naar het WK. Maar de geldelijke middelen van de Schaakbond zijn helaas uiterst beperkt. Er is nu dus een probleem: hoe moet een en ander gefinancierd worden? Er zijn hier en daar wel wat subsidies te verkrijgen, maar dat is bij lange na niet voldoende om in alle benodigde uitgaven te voorzien. Robby komt uit een gezin, waar de middelen beperkt zijn. Het bezoek aan het wereldkampioenschap is daarmee in gevaar.
Vanuit de Schaakvereniging Promotie, waar Robby lid van is, zullen diverse activiteiten georganiseerd worden om Robby’s reis naar Griekenland financieren. Er zal door hem een simultaan gegeven worden. De vereniging zal een inzamelactie houden. Bijdragen voor dit doel op giro 2405362 tnv Schaakvereniging Promotie zijn uiterst welkom.
Belangrijk is dat er een sponsor gevonden wordt, die in Robby wil investeren. Er zal op mondiaal niveau behoorlijk wat aandacht zijn voor het WK. Belangstellende kunnen reageren bij de vader van Robby (shota155@casema.nl).
Op Woensdag 7 juli maakt de wethouder Sportzaken kennis met Robby. Om 16.30 uur op het kantoor van de wethouder.
Uiteraard is dit een belangrijk PR moment voor Robby. Stadhuisplein 1, 2711 EC Zoetermeer
Willem Broekman
Klik hier voor de speciale website van Robby
|