Wie won het laatste RSB PK Snelschaken?

Op zaterdag 23 januari wordt het RSB PK Snelschaken georganiseerd in De Passage, het thuishonk van Charlois Europoort. Het gerucht gaat dat de gebroeders de Wit er bewust voor gekozen hebben om het evenement samen te laten vallen met het PJK, zodat ze zelf meer kans op de titel maken. Gezien het grote aantal deelnemers van C/E is het niet ondenkbaar dat ze de titel in huis zullen halen. Op de erelijst zien we bekende namen als Koevermans, Riksen, van Baarle en Leer maar ook outsiders hebben een kans gegeven de overwinning van Hans Böhm in 1978.

In 2003 werd het PK voor het laatst gehouden; misschien kunt u de winnaar nog herkennen op de foto. Persoonlijk hoop ik dat in 2010 wederom een niet-C/E speler de titel zal binnenhalen. Laat u niet intimideren door de gifgroene accommodatie; zonnebril mee en focus op het bord. In Groenoord (8 C/E-ers) en Krimpen (13 C/E-ers) kunt u alvast het openingsrepertoire voorbereiden.

Verder is dit een goede opmaat voor het NK Snelschaak dat op zaterdag 24 april georganiseerd gaat worden in Dordrecht. Met een prijzengeld van meer dan 8500 euri mag men hopen een startveld binnen te halen dat vergelijkbaar is met het RSB PK.

Ronald Damhuis