De Schaak Veste heeft u nodig!

Geachte Dames en Heren,

De Schaak Veste is in het werkgebied van de RSB en het kader van het KNSB Masters Project tot nu toe bijzonder succesvol geweest. Zeker in vergelijking met andere grote steden spant Rotterdam de kroon. Hoe kan het ook anders in de stad met de opgerolde mouwen en de geen woorden maar daden mentaliteit.

Ik beveel dan ook de nieuwe projectleider Wim van Os en door hem te ontwikkelen/consolideren activiteiten op het gebied van Senior Schaak van harte en warm bij u aan. Een en ander in het besef en de overtuiging dat ook het ontwikkelen van activiteiten voor deze doelgroep eigenlijk een must is zoals aangegeven in mijn "mijmeringen" die op de RSB website zijn verschijnen.

Arjen M. Postma
voorzitter RSB

Zoals u misschien gelezen hebt ben ik sinds 1 november projectleider van De Schaak Veste. Voor als u niet weet wat ze doet: het organiseren van activiteiten rondom het thema schaak. Belangrijkste doelgroep: huisschakers van rond de 50 en ouder. Maar ook leden van schaakverenigingen die meer willen dan wekelijks een potje schaken op de clubavond zijn natuurlijk van harte welkom. Op de kalender staan o.a. een bezoek aan het Corus-toernooi (met een kijk achter de schermen), een speciale simultaan met Bianca Muhren en een 'dubbelconcert' met een pianoconcert van Sophia Thoma en een lezing van Hans Bouwmeester over Euwe. Daarnaast zijn we bezig met kleinere activiteiten zoals een Denksportmiddag in Woonzorgcentrum Dijkveld i.s.m. Laurens Actief.

Ik heb een paar vragen over uw vereniging. Deze informatie wil ik graag gebruiken als reclame voor uw club op de site, bij 'Schaakclubs in uw omgeving'. Op de site staat ook een rubriek "van harte aanbevolen" (klik hier) met activiteiten die niet door De Schaak Veste worden georganiseerd. Daar kan de activiteit van uw verenigingen ook opgezet worden. Verder wil ik inventariseren hoe de clubs en De Schaak Veste iets voor elkaar kunnen betekenen.

  1. Wat doet de club voor huisschakers en ex-clubleden? waarom is juist uw club geschikt om huisschakers, oud-leden en andere gegadigden te verleiden om (weer)eens langs te komen?
  2. Biedt de club een beginners- c.q. vervolgcursus aan? of biedt een andere instantie in de buurt van de club een cursus aan?
  3. Organiseert de club activiteiten die bijzonder interessant voor (potentiële) leden van De Schaak Veste of andere 'normale' schaakverenigingen zouden kunnen zijn? Omdat ze buitengewoon gezellig zijn of omdat ze bijzonder zijn (lezing, training enz.)
  4. Is er bij uw club een functionaris/contactpersoon speciaal belast met (senior) ledenwerving en promotie?
Bij voorbaat hartelijk dank voor de moeite.

Heeft op opmerkingen, ideeën, vragen? Neem dan a.u.b. contact met mij op.

Met vriendelijke groeten, Wim van Os
Tel 06 - 2738 7168
www.deschaakveste.nl