Nieuws uit de Bondsraad
Op zaterdag 10 juni jl. is weer een enerverende en (te) lange vergadering gehouden en dat met zulk prachtig weer !
1. Renate Limbach
De voorzitter stond stil bij het plotselinge overlijden van de 34 jarige Renate Limbach. Renate heeft zeer veel betekend voor het schaken in Nederland en het was voor iedereen een grote schok dat zo'n jonge energieke vrouw zo plots uit het leven werd weggerukt.
De Bondsraad nam een minuut stilte in acht.
2. KNSB competitie
In de vorige vergadering was al besloten om de play-offs af te schaffen en een nieuw voorstel van het bestuur haalde het niet. Een ruime meerderheid wenste bij het eerder genomen besluit te blijven.
Het speeltempo in de KNSB competitie wordt gelijkgesteld aan het tempo bij het NK. Voor de winnaars worden klokken ter beschikking gesteld en deze zullen worden bekostigd uit een verhoging van de inschrijfgelden.
3. Schaakmagazine en Voorloper
De voorzitter deelde mede dat het jeugdmagazineVoorloper (verschijnt 4x p/j) zal worden opgenomen in Schaakmagazine en dat het nieuwe blad 6 x per jaar zal uitkomen. Het eerste nummer nieuwe stijl zal in het najaar verschijnen. De voorzitter verwacht een kostenbesparing van ca. 20.000 euro per jaar.
4. Omvang Bondsraad
De omvang van de Bondsraad zal worden verkleind en dit zal naar verwachting een halvering van het aantal leden betekenen. Er zal geen referendum worden ingevoerd en ook het principe van "one person one vote" zal niet worden toegepast.
Voor de leden van de Bondsraad zal een gesloten forum worden ingevoerd. Roger Huhnen (LiSB) heeft één en ander al voorbereid en zal na overleg met de voorzitter het Forum definitief invoeren.
5. Strategisch marketing plan (SMP)
Er waren veel op- en aanmerkingen op het SMP stuk van het bestuur.
Een speerpunt in het nieuwe beleid zal worden het aantrekken van nieuwe (niet-traditionele) schaakspelers die voor de gezelligheid en sociale contacten lid willen worden van een vereniging of schaaksoos.
Tevens zal het bestuur met voorstellen komen om te differentiëren in lidmaatschappen (aanbod van KNSB diensten en contributie).
Op de vergadering van november zal een concreet ingevuld marketingplan ter goedkeuring worden voorgelegd.
Ook het idee van huishoudelijk competitiespelen met meerdere verenigingen wordt nader overwogen gelet op de ervaring die er al mee opgedaan is bij diverse bonden.
De heer Hoebert, bestuurslid marketing & sponsoring heeft i.v.m. zijn drukke werkzaamheden zijn taken tijdelijk overgedragen aan de voorzitter. Over een halfjaar zal de heer Hoebert besluiten of hij aanblijft.
6. Jaarverslag 2005
Gelet op een aantal storende omissies in het jaarverslag heeft het Bestuur besloten het jaarverslag te corrigeren.
7. Jaarrekening 2005
De jaarrekening 2005 stond in het teken van "financieel schoon schip maken".
Aan het bestuur werd décharge verleend.
Dirk Jan v.d. Linden werd benoemd als nieuwe penningmeester en de nieuwe administrateur op het Bondsbureau is Maurice de Scheemaker.
De reorganisatie van het Bondsbureau is bijna afgerond en in de volgende vergadering zal het bestuur uiteenzetten hoe de "bemensing" van het Bondsbureau er uitziet, welke taken en functies het Bondsbureau heeft en hoe het nieuwe kostenplaatje er uitziet.
Hierop vooruitlopend werd door de penningmeester medegedeeld dat er een besparing is van ca. 75.000 euro.
De adviezen van de Financiële AdviesCommissie (FAC) zijn integraal overgenomen.
Na de zorgen van de afgelopen jaren wordt de toekomst met vertrouwen tegemoet gezien.
8. Nieuwe KNSB plannen en draagvlak
Er is veel aandacht gevraagd voor het (gezamenlijk) ontwikkelen van de nieuwe plannen enerzijds en het verkrijgen van ruim draagvlak hiervoor anderzijds. Het bestuur gaf aan dat haar beschikbare tijd beperkt is en ook de tijd van de medewerkers van het Bondsbureau na de reorganisatie. Daar zij zich de problematiek realiseert zal zij nagaan hoe het veranderingsproces begeleid kan worden. Immers de nadruk bij het uitvoeren van de nieuwe KNSB plannen komt straks op de schouders van de verenigingen.
9. Meer informatie
Meer informatie over de vergadering is te vinden op www.schakersinfo.nl en op de
KNSB-site.
Teun Koorevaar
|